Microsoft – akademické licencie

FAQ - časté otázy

1Kto má právo na bezplatný office 365 balík?
Študenti, učitelia a profesori, vyučujúci a zamestnanci školy
2Čo zahŕňa office 365 A1 ZDARMA pre študentov?
Vďaka bezplatnej službe Office 365 pre web s obľúbenými aplikáciami, ako napríklad Outlook, Word, PowerPoint, Excel a OneNote, môžu učitelia a študenti spolupracovať, bez problémov komunikovať a vytvárať úžasný obsah.
3Čo zahŕňa licencia A3? druhá najlacnejšia?
Všetky funkcie plánu A1 a navyše úplný prístup k počítačovým aplikáciám balíka Office a dodatočné nástroje na správu a zabezpečenie.
4Ktorá licencia obsahuje email v cene?
Každá licencia obsahuje email EXCANGE
5Na koľko počítačov viem nainštalovať Microsoft office balik?
Všetky výhody pre študentov s plánom A1 a ďalšie výhody: Inštalujte počítačové aplikácie balíka Office až do piatich PC alebo Macov na jedného používateľa.3 Inštalujte aplikácie balíka Office až do piatich tabletov a piatich telefónov na jedného používateľa.4
6Koľko máte kapacitu ONEDRIVE?
Neobmedzený ukladací priestor v cloude na osobné súbory pre oprávňujúce plány predplatných pre päť alebo viac používateľov, v ostatných prípadoch 1 TB na používateľa. Spoločnosť Microsoft poskytne počiatočný 1 TB ukladacieho priestoru vo OneDrive for Business na používateľa, ktorý môžu správcovia zvýšiť na 5 TB na používateľa. Dodatočný ukladací priestor žiadajte od oddelenia podpory spoločnosti Microsoft. Vo OneDrive for Business je možné zriadiť ukladací priestor až do 25 TB na používateľa. Okrem 25 TB je každému používateľovi poskytnutých aj 25 TB v podobe tímových lokalít SharePointu.

Výnimočné aplikácie. Dostupné riešenia.

Spoločnosť IT-CONNECT & MICROSOFT ponúka špičkové riešenia za skvelé ceny pre všetkých v oblasti vzdelávania. Na jar roku 2020 sa brány škôl zavreli na dlhé mesiace. Školy preskočili do digitálnej doby a začali vyučovať online. Spoločnosť Microsoft vníma prístup k vzdelávaniu a k technológiám ako svoj kľúčový záväzok. V rámci tohto záväzku poskytuje už 12 rokov školám licenciu Office 365 zadarmo. Mnoho škôl využilo možnosť prechodu na Office 365 počas mimoriadnej situácie na jar tohto roku a získali tak skúšobnú licenciu na šesť mesiacov zadarmo. Veľmi jednoducho si ju môžu prepnúť a získať tak licenciu A1 zadarmo aj naďalej. Stačí, ak budú postupovať podľa nasledujúceho návodu:

Pridať v Správcovi Office 365 (Microsoft 365 admin centre) v časti Nastavenia – Domény svoju skutočnú doménu a na základe vygenerovaného DNS záznamu ho pridať k doméne a overiť tak jej vlastníctvo.

Po overení vlastníctva a automatickom overení nároku na akademickú cenu (t. j. aj verziu A1 zadarmo) v časti Fakturácia – Kúpiť služby si „zakúpiť“ (sú za 0 EUR) licenciu A1 (bez označenia skúšobná verzia) pre študentov i pre učiteľov. V priebehu nákupu týchto licencií Office 365 spozná, že žiakom a učiteľom je už pridelená dočasná polročná licencia A1, a ponúkne možnosť automatického prehodenia skúšobných verzií A1 za plnohodnotné, ktoré nemajú dátum vypršania. Tým je celý proces dokončený.

Ak škola nemá ešte v časti Kúpiť služby dostupné k nákupu verzie A1, pravdepodobne doména školy ešte nebola overená ako akademická. To môžu urobiť cez technickú podporu, kde v časti Podpora – Nová servisná požiadavka zažiadajú o pomoc, kde v rámci telefonickej podpory získajú asistenciu s nastavením domény Office 365 ako akademickej.

Najviac využívanou aplikáciou v rámci Office 365 v školách sú obľúbené Microsoft Teams. Spoločnosť Microsoft v posledných dňoch predstavila mnoho nových funkcií v tejto obľúbenej aplikácii, ktorú školy intenzívne používajú počas prezenčnej i dištančnej výučby.

Už počas leta sa mohli školy oboznámiť s novými funkciami, medzi ktoré patrí napríklad zdvihnutie ruky/prihlásenie sa o slovo, možnosť stiahnutia prezenčnej listiny z online hodiny alebo výmena pozadia v obraze za vyučujúcim. Noviniek, s ktorými sa učitelia vo svojich aplikáciách Teams môžu už teraz stretnúť alebo sa v najbližšom čase stretnú, je však podstatne viac. Mnohé z nich navyše vznikli práve aj na základe spätnej väzby od učiteľov:

Prenos obrazu až pre 49 účastníkov – pre mnoho učiteľov je dôležité vidieť celú triedu spolu. Microsoft Teams umožní už čoskoro zobraziť až 49 kamier naraz.
Spoločný režim – vidieť naraz až 49 žiakov je skvelé, ale ešte lepšie je vidieť sa spoločne v jednej miestnosti. A keď hovoríme o školách, tak ideálne v laviciach. Spoločný režim využíva pokročilé možnosti videokamier, keď presunie obraz z kamery žiaka a umiestni ho do virtuálnej triedy!
Dynamický režim – vďaka dynamickému režimu si budete môcť zvoliť také zobrazenie obsahu stretnutia, ktoré vám vyhovuje najviac. Chcete vidieť prezentáciu aj s účastníkmi? Nie je problém. Chcete vidieť menej účastníkov, ale na väčšej časti obrazovky? Ako si prajete!
Zlepšenie online tabule Whiteboard – v rámci online schôdzok máte možnosť využiť aj tabuľu Whiteboard. Tá teraz dostáva ďalšie nové funkcie, ako sú nalepovacie štítky, práca s textom a po novom bude tiež možné nastaviť, či účastníci majú možnosť do tabule rovno kresliť alebo nie.
Skupinové miestnosti – jedna z najžiadanejších funkcií pre Teams je tu. Pedagógovia budú mať možnosť si rozdeliť triedu automaticky alebo manuálne do menších pracovných skupiniek so samostatnými online schôdzkami, kde budú žiaci skupinovo pracovať. A vyučujúci sa potom môžu podľa potreby do jednotlivých skupiniek pripájať a pomáhať vybranej skupine.
Prehľad o digitálnej aktivite v Teams – vďaka doplnku Insight môže mať každý vlastník tímu prehľad o digitálnej aktivite žiakov. Po novom je tento doplnok dostupný aj pre vedenie školy, ktoré tak získava jedinečný pohľad na digitálnu aktivitu celej školy.

Vyskúšať bezplatne Office 365

Študenti a vyučujúci môžu bezplatne získať balík Office 365 Education, ktorý obsahuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote a teraz aj Microsoft Teams a ďalšie výučbové nástroje. Potrebujete len platnú e-mailovú adresu školy. Nie je to skúšobná verzia, preto začnite už dnes.

Otváracia doba

08:00 - 17:00
IT connect logo